Zabiegi oczyszczające to podstawa skutecznej pielęgnacji. Zapewniają zdrową i gładką skórę oraz gwarantują wyższą efektywność innych zabiegów kosmetycznych.

37381.jpg

Oczyszczanie manualne

Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry.

Pierwszym etapem oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż twarzy.

Następnie wykonywany jest peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Potem na kilkanaście minut nakładamy na skórę preparat o działaniu rozmiękczającym i kierujemy na twarz strumień pary, która rozszerza pory oraz wzmacnia działanie preparatu. Po usunięciu zaskórników, na twarz aplikowana jest maska o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym.

Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego typu cer. Przy cerach wrażliwych alternatywnie wykonujemy oczyszczanie na zimno bez użycia wapozonu.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry.

Jest to skuteczna alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy.

Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych. Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. Peeling kawitacyjny charakteryzuje się bezbolesnym i bezpiecznym przebiegiem, co jest niewątpliwie jego zaletą.

Peeling ultradźwiękowy przygotowuje również skórę do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez umożliwienie skuteczniejszego wchłaniania preparatów kosmetycznych. Zabieg ten przeznaczony jest głównie do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynka. Stosowany jest również jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej, ze skłonnościami do przetłuszczania się. Może być wykonywany na twarzy, dłoniach oraz plecach.

Zabiegi oczyszczające
oczyszczanie manualne150zł

+ algi

+ ultradźwieki/kawitacja

30zł

50zł

kawitacja + ampułka + maska140zł