Podczas zabiegów kosmetycznych może dojść do naruszenia ciągłości tkanek, co wiąże się z ryzykiem zakażenia klienta lub osoby wykonującej zabieg kosmetyczny. Bezpieczny gabinet to taki, który zapewnia zabiegi wykonywane w sposób sterylny.

Jedynym skutecznym sposobem na sterylizowanie narzędzi jest wyjaławianie ich w autoklawie. Autoklawy to urządzenia niezbędne nie tylko w szpitalach i placówkach służby zdrowia. To również sprzęt nieodzowny w każdym szanującym się gabinecie kosmetologicznym. Jakość dezynfekcji i sterylizacji narzędzi świadczy o profesjonalnym podejściu do świadczonych usług.

W naszym salonie narzędzia do manicure i pedicure po dezynfekcji sterylizujemy w autoklawie medycznym i pakujemy w jednorazowe pakiety, otwierane bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu. Dzięki temu gwarantujemy Państwu jałowość sprzętu oraz bezpieczne i sterylne zabiegi.

Manicure IBX

Gdy nasze paznokcie są osłabione, łamliwe, wymagają regeneracji, doskonałym wyborem będzie manicure pielęgnacyjny IBX.

Zabieg polega na wykonaniu klasycznego manicure oraz nałożeniu na płytkę paznokci kilku warstw specjalistycznych odżywek IBX System.

Rewolucyjny  produkt marki Famous Names: IBX System to pierwszy tego rodzaju produkt na świecie. Chroniona patentem formuła opracowana została tak, aby chronić paznokcie od środka! Penetruje płytkę i przenika do jej wnętrza, zamiast zostawać na jej powierzchni, jak w przypadku tradycyjnych zabiegów czy odżywek do paznokci. IBX wzmacnia paznokcie od środka, sprawiając jednocześnie, że rosną mocne i zdrowe, a płytka uzyskuje piękny naturalny kolor i zdrowy połysk.

Jak działa IBX System:

  • Chroni paznokcie- działa, jak tarcza ochronna pod każdą stylizacją żelową / akrylową / hybrydową.
  • Wzmacnia paznokcie - działa, jak system wzmacniający i odbudowujący naturalne paznokcie.

Wskazania:

  • paznokcie zniszczone od długotrwałego noszenia stylizacji żelowej / tipsów
  • paznokcie słabe i cienkie jak papier
  • rozdwajanie
  • białe plamki
  • bruzdy
  • uszkodzenia
  • paznokcie kruche i ciągle się łamiące.

Po wykonaniu manicure z IBX System paznokcie można dodatkowo pomalować lakierem zwykłym lub hybrydowym.
Wszystkie narzędzia użyte do wykonania manicure są sterylizowane w autoklawie medycznym.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy  to prawdziwy przełom w stylizacji paznokci, zabieg pozwalający cieszyć się nieskazitelnym kolorem bez konieczności suszenia paznokci.

Tworząc lakiery hybrydowe połączono cechy klasycznych lakierów z największymi zaletami żeli.

Lakier hybrydowy nakładany cienką warstwą jak lakier, gwarantuje wysoki połysk, piękny kolor bez skazy aż do 14 dni, a co najważniejsze, nie niszczy paznokci tak jak tipsy lub żele. Nie odpryskuje jak tradycyjny lakier, jest wyjątkowo trwały i odporny na urazy. Paznokcie zyskują naturalnie wyglądającą, zadbaną oprawę. W kilka minut usuwa się go za pomocą specjalnego płynu.

W salonie Upiększalnia pracujemy na dwóch markach lakierów hybrydowych: Shellac CDN oraz Semilac Diamond Cosmetics. Alergikom polecamy hybrydy Shellac CND. Formuła 3-free (wolne od Toluenu, Formaldehydu i DBP) gwarantuje, że osoby które do tej pory musiały rezygnować ze stylizacji paznokci ze względu na uczulenie, bez przeszkód mogą pozwolić sobie na manicure Shellac.
Z uwagi na liczne doniesienia odnośnie szkodliwości świata UV, w naszym salonie lakiery hybrydowe utwardzane są w lampie LED.

Wszystkie narzędzia użyte do wykonania manicure są sterylizowane w autoklawie medycznym.

Pedicure hybrydowy

Pedicure hybrydowy to doskonały sposób, aby zadbać o zdrowie swoich stóp.

Pozwala pozbyć się zrogowaceń i co najważniejsze cieszyć się pięknym, trwałym kolorem odpornym na matowienie nawet do 4 tygodni.

 Malowanie stóp lakierem hybrydowym jest niezwykle komfortowe, gdyż nie wymaga suszenia. Zaraz po zabiegu  możemy swobodnie włożyć obuwie nie martwiąc się o ewentualne uszkodzenie lakieru. To bardzo dobre rozwiązanie przed urlopem, ślubem lub inną ważną uroczystością lub gdy chcemy zadbać o swoje stopy również zimą.

Zabieg  rozpoczynamy relaksującą kąpielą stóp z dodatkiem zmiękczającej soli. Pedicure wykonywany jest za pomocą profesjonalnej frezarki z pochłaniaczem pyłu, która pozwala w bezpieczny sposób usunąć zrogowaciały naskórek, odciski oraz modzele. Po skróceniu i nadaniu odpowiedniego kształtu paznokciom oraz usunięciu skórek nakładany jest odpowiedni krem na stopy oraz lakier hybrydowy.
Z uwagi na liczne doniesienia odnośnie szkodliwości świata UV, w naszym salonie lakiery hybrydowe utwardzane są w lampie LED.

Wszystkie narzędzia użyte do wykonania pedicure są sterylizowane w autoklawie medycznym.

Rekonstrukcja paznokcia

Rekonstrukcję płytki paznokciowej wykonujemy w celu skutecznego ukrycia jej mankamentów po doznanym urazie mechanicznym lub chorobie.

Zabieg stosujemy również kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia.

Do rekonstrukcji paznokcia używana jest masa żelowa utwardzana w świetle UV, którą można opiłować i uformować tak aby naprawiony paznokieć zyskał jak najbardziej naturalny wygląd.

Maska parafinowa

Maska parafinowa jest doskonałym sposobem na odżywienie przesuszonej skóry dłoni po wykonaniu manicure biologicznego lub hybrydowego.

Może być również wykonana oddzielnie lub stanowić  miły dodatek w trakcie innego zabiegu pielęgnacyjnego.

Zabieg parafinowy rozpoczynamy od wykonania delikatnego peelingu na dłonie, który ułatwia wchłoniecie substancji odżywczych z kremowej maski nadkładanej  przed zanurzeniem rąk w parafiniarce. Sama parafina zawiera naturalne substancje natłuszczające, wygładza i pojędrnia skórę dłoni, rozgrzewa i poprawia krążenie, otwiera pory skóry - co powoduje głębsze wnikanie substancji czynnych zawartych w kosmetykach. Po zabiegu skóra staje się napięta, miękka, nawilżona i odżywiona.

Manicure
Biologiczny50zł
Zwykły60zł
Zabieg IBX40zł
Manicure Ibx70zł
Ibx + malowanie80zł
Hybrydowy95zł
Hybrydowy french/zdobienia100zł
Hybrydowy + IBX 115zł
Usunięcie hybrydy40zł
Usunięcie hybrydy + manicure + malowanie 80zł
Parafina35zł
Parafina + maska50zł
Manicure SPA80zł
 
Pedicure
Zwykły120zł
Frezowanie90zł
Pielęgnacja paznokci + malowanie90zł
Hybrydowy150zł
Pielęgnacja paznokci + hybryda100zł
Rekonstrukcja paznokciaod 40zł